Úvod » Elektromagnetické ventily

Elektromagnetické ventily 

Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené

Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil uzavřen (funkce označena zkratkou NC). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedošlo k otevření ventilu, ale aby ventil byl automaticky uzavřen.

číst dál...

Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené

Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil otevřen (funkce označena zkratkou NO). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby především z bezpečnostních nebo technologických důvodů při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedocházelo k automatickému uzavření ventilu.

číst dál...

Elektromagnetické ventily na páru a horkou vodu

Elektromagnetické ventily EVS jsou ventily pro dvoupolohové ovládání průtoku médií s vyšší provozní teplotou (např. pára). Ovládacím prvkem ventilu je elektromagnet. Přivedením napájecího napětí na cívku elektromagnetu je ovládána funkce ventilu, otevření nebo uzavření průtoku média. Ventil je v základní poloze (bez proudu) zavřen (funkce NC).

číst dál...

Výhody elektromagnetických ventilů

Výhody elektromagnetických ventilů

číst dál...

Membrány elektromagnetických ventilů

Jednou z nejdůležitějšíh součástí určující, jakou kvalitu má elektromagnetický ventil, je jeho membrána. Je především proto, že plní ve ventilu vzhledem funkci dynamického těsnění a dále  proto, že je membrána v trvalém kontaktu s médiem.

Elektromagnetické ventily mají 3 základní druhy membrán, které se liší podel toho, jaké médium bude proudit potrubím:

  • NBR – voda, vzduch, olej
  • EPDM – voda
  • VITON – ropné produkty
číst dál...

Co ovlivňuje funkčnost elektromagnetických ventilů?

Na funkčnost elektromagnetického ventilu má vliv např.:

  • agresivita média v potrubí
  • teplota okolního prostředí
  • velikost průtoku
  • nečistoty v médiu
  • vlhkost prostředí
číst dál...

Elektromagnetické ventily Ventilex Vám přináší velké výhody, které můžete využít pro využití při ovládání průtoku plynných a kapalných médií. Elektromagnetické ventily mají jako ovládací prvek elektromagnet, na kterém se nachází cívky. K otevření nebo uzavření média dojde v momentě, kdy je na cívku přivedeno napájecí napětí. Nevyžaduje rozdíl pracovního tlaku na ventilu.

Potřebujete elektromagnetické ventily?

ikony a loga / cta telefonPokud sháníte elektromagnetické ventily nebo potřebujete jakoukoliv radu nebo konzultaci, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám budeme k dispozici buď telefonicky nebo pomocí elektronické zprávy, kterou nám můžete zanechat například vyplněním formuláře ZDE.

Těšíme se nashledanou!

číst dál...

 

 

zajímavé služby